Skatu torņa būvniecība Alūksnē

PASŪTĪTĀJS

GRUPA

REALIZĀCIJAS LAIKS

Alūksnes novada pašvaldība

II

2018

No 2017. gada novembra līdz 2018. jūnijam SIA “Smart Energy” veica skatu torņa, tūrisma un izziņas infrastruktūras izbūvi aizsargājamo ainavu apvidū Veclaicene, Alūksnes novadā.

Jaunais skatu tornis atrodas bijušā triangulācijas torņa vietā, kas darbu laikā tika demontēts. Lai varētu piekļūt būvdarbu vietai tika atmežota nepieciešamā teritorija un izbūvēts piebraucamais ceļš. Galvenās torņa konstrukcijas veido dzelzsbetona pamati, metāla nesošās konstrukcijas, grīdas un kāpņu klājs veidots no metinātiem režģiem, jumta un fasādes karkasu režģi veidoti no kokmateriāliem, jumta segumam izmantots bitumena šindeļu klājs. Izveidota arī zibensnovadīšanas sistēma.

Torņa jumta kore sniedzas vairāk kā 27 m augstumā. Tā augstums ļauj pārredzēt plašu apkārtējo ainavu, kas paveras no Dēliņkalna. Augšējā platformā uzstādīts tālskatis, tālākam redzējumam. Torņa pakājē ierīkots neliels atpūtas laukumiņš un labierīcības. Dabas infrastruktūras objekta apmeklētāji tiek uzskaitīti ar cilvēku plūsmas skaitītāja palīdzību.